Голова Сумської облдержадміністрації взяв участь у першому засіданні Ради ректорів закладів вищої освіти Сумської області

Засідання, яке відбулося у стінах Сумського національного аграрного університету, відкрив ректор СНАУ, голова ради ректорів Володимир ЛАДИКА. Він розповів, що кожне засідання ради ректорів буде відбуватися в одному із закладів вищої освіти області. Щоб кожен керівник закладу міг розповісти про свої плани і перспективи, показати наукову і навчальну базу.

«Сьогодні без освіти і науки неможливий розвиток Сумщини, – зазначив Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. – Але ми маємо готувати випускників не для роботи за кордоном, а для України, ще краще – для Сумщини. Наша область потребує молодих і кваліфікованих спеціалістів, людей, які будуватимуть економіку, розвиватимуть науку, культуру».

Голова облдержадміністрації наголосив, що сьогодні бізнес довіряє освіті і яскравим доказом цього є те, що перші приклади дуальної освіти в Україні дала Сумщина.

«Хотілося б, щоб заклади вищої освіти більше співпрацювали з громадами, з місцевим бізнесом щодо цільового замовлення кадрів. Таким чином, наші підприємства матимуть молодих спеціалістів, випускники – перше гарантоване робоче місце, область – можливість для розвитку. Зі свого боку, облдержадміністрація готова підключатися до цих процесів. Адже і ми зацікавлені в тому, щоб талановита молодь залишалася на Сумщині і щоб сюди приїжджали з інших держав», – підкреслив Дмитро Живицький.

Зокрема, голова облдержадміністрації говорив про те, що ролик про Сумщину із запрошенням студентів навчатися у закладах вищої освіти нашої області за його сприяння буде транслюватися в іноземних посольствах.

Під час засідання Ради ректорів керівники закладів вищої освіти розповіли про плани на наступний навчальний рік і перспективи співпраці в трикутнику «влада – бізнес - освіта».