З 21 жовтня починають діяти наступні правила для міжобласних перевезень:

🔺Ви маєте бути вакциновані.

У «червоній зоні» – повний курс вакцинації. У «жовтій» допускається документ про отримання однієї дози, або «жовтий» сертифікат.

Приймаються міжнародні, внутрішні або іноземні сертифікати про вакцинацію. При собі мати оригінал паперового сертифікату, або електронний («Дія» теж працює, продемонстрував сьогодні журналістам).

АБО

🔺Негативний результат тестування. ПЛР або експрес-тест на антиген. Чинний протягом 72 годин.

АБО

🔺Дійсна довідка про одужання від COVID-19. Чинність її підтверджує Єдиний державний вебпортал (зокрема «Дія»).

▪️Кого це стосується?

Водіїв, членів екіпажу, пасажирів (старше 18 років).

▪️Хто несе відповідальність?

Перевізник. У разі виявлення «підробного» документа про вакцинацію – особа, яка його пред’явила.

▪️Хто буде перевіряти?

Нацполіція. Це їх повноваження

▪️Якого транспорту це стосується?

Автомобільні перевезення, залізничне та авіасполучення. Мова йде лише про МІЖОБЛАСНЕ СПОЛУЧЕННЯ!

Тобто, їздити по місту і області можна як раніше – звично, але з обов'язковим дотриманням протиепідемічних заходів (маска, яка закриває рот та ніс!!!)

Сьогодні Сумщина за показниками на порозі червоної зони, нажаль. Поки лишаємось у «помаранчевій», прагнемо потратити до «зеленої».