За ініціативи громадської ради при Сумській облдержадміністрації відбулось засідання в форматі «круглого столу» на тему: «Перспективи розвитку всеукраїнського проєкту «Кіберджура» в Сумській області»

«Кіберджура» – це командно-штабна гра, орієнтована на освітні заклади та громадські організації національно-патріотичного спрямування, новий напрям гри «Джура», який створюють на основі сучасних військових і спеціалізованих кіберплатформ.

Згідно з задумом, учнівська молодь, педагогічний склад, виховники й організатори, використовуючи хмарні сервіси ArcGIS OnLine, можуть вирішувати низку завдань згідно з тематичними напрямками.

До участі у заході долучився Іван ГАЛЕНКО, віце-президент Міжнародної академії інформатики, кандидат технічних наук, співзасновник військово-патріотичної гри «Кіберджура» (місто Київ), який презентував можливості цієї гри, проєкти, що розповідають про історичні постаті чи події, створені в рамках «Кіберджури», а також запропонував створити модель Конотопської битви 1659 року, що мала важливу роль у історії України.

До обговорення долучились історики, громадські діячі, освітяни, військові, зокрема, голова правління Сумського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Олексій ШЕВЧЕНКО наголосив на важливості широкого запровадження «Кіберджури» для патріотичного виховання молоді.

Голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, учасник бойових дій Олег КОРНІЄНКО підтвердив ефективність моделювання реальних ситуацій у підготовці сучасних воїнів, а також висловив готовність надати допомогу у підготовці моделі Конотопської битви.

Директор Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 ім. М.С. Нестеровського Богдан СЮРКАЛО поділився досвідом участі школярів у проєкті «Кіберджура».

Свою готовність сприяти запровадженню проєкту висловили заступник голови Сумської облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій БІРЮКОВ, начальник обласного управління молоді. та спорту Євген ПОХОДНЯ та заступник директора обласного Департаменту освіти і науки Юрій ХАРЛАМОВ.

Переглянути запис трансляції засідання в форматі «круглого столу» можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=VjwQ5XnQDfE&ab_channel=tv7.studio.