Медична допомога при гострому інфаркті міокарда входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Це означає, що людина з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно. І в разі підтвердження діагнозу - повний спектр медичної допомоги також безоплатно. За лікування інфаркту заплатить Національна служба здоров’я.
🟩Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку 👇
✅25 194 грн - за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування;
✅ 43 409 грн - із проведенням стентування. Варто зауважити, що стенти Програма медичних гарантій не покриває. Їх заклади охорони здоров’я отримують шляхом централізованих закупівель МОЗ.
❓На які безоплатні послуги може розраховувати пацієнт/пацієнтка при лікуванні інфаркту?
✅Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем, оцінка загального стану та життєво важливих функцій.
✅Екстрена діагностика.
✅Безперервний моніторинг стану пацієнта.
✅Цілодобове проведення лабораторних досліджень: необхідні аналізи крові, визначення групи крові і резус фактору, інші лабораторні дослідження відповідно до медичних потреб пацієнтів.
✅Цілодобові інструментальні дослідження (КТ, МРТ, ЕКГ, ЕХО-КГ, ангіографія).
✅Стентування.
✅Знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
✅Безоплатні ліки та лікарські засоби з Національного переліку ліків.
✅Медична реабілітація в гострому періоді.
Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу по пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарду” можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3KHvHdd (пунк 7, файл “Специфікація надання медичних послуг”).
🟩Підстави для отримання безоплатної медичної допомоги при інфаркті:
➡️при доставленні бригадою екстреної медичної допомоги;
➡️при переведенні з іншого закладу чи підрозділу;
➡️самозвернення пацієнтів у невідкладному стані.
🚑Людину з підозрою на гострий інфаркт міокарда бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інфаркту. Саме у такому медзакладі спроможні екстрено провести потрібні лабораторні та інструментальні обстеження. В тому числі - ангіографічне дослідження коронарних судин. НСЗУ укладає договори на лікування інфаркту лише з тими медичними закладами, які мають ангіограф.
🟩Знайти лікарні, які уклали договір з НСЗУ на 2022 рік за напрямом “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” можна на дашборді https://bit.ly/3B6dSjz, сторінка 3. У полі «Напрям, група послуг» потрібно обрати відповідний напрям – заклади відобразяться на мапі.
 
НСЗУ