Ваучер на навчання - реальний шанс для громадян певних категорій здобути новий фах або підвищити кваліфікацію, а для роботодавців - мати необхідний кваліфікований персонал.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI з останніми змінами ваучер – це документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти), спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Згідно зі статтею 30 Закону України «Про зайнятість населення» право на одноразове отримання ваучера мають:

1) особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку;

2) особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно статтею 26 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

3) особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;

4) внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

5) особи, стосовно яких згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

6) особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

7) особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, однак не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом.

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття виходячи з його фінансових можливостей.

Наказом Міністерства економіки України № 2040 від 11 квітня 2023 року затверджено новий Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Отримати ваучер можна через державні служби зайнятості!

Звернутися на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги можна за телефоном 0800213103.

Прийняття телефонних звернень для надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань здійснюється щоденні. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні
Для отримання безоплатної правової допомоги можна звернутися до Конотопського місцевого центру з надання БВПД за адресою м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, з понеділка по п'ятницю, з 8:00-17:00, телефон (05447) 62347.

Конотопський місцевий центр з
надання безоплатної вторинної правової допомоги