Так, 19 червня Уряд прийняв постанову, відповідно до якої кожен постраждалий із підтоплених регіонів Херсонської та Миколаївської областей отримає 5 тис. грн за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.
Постраждалими визнаються ті особи, які на момент виникнення надзвичайної ситуації:
проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями;
• перемістилися після 6 червня 2023 року з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.
Звертаємо увагу, що постраждала особа також може звернутись із заявою до будь-якого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою фактичного місця проживання.
З документів необхідно пред'явити:
• документ, що посвідчує особу, або єДокумент;
• документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;
• для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.
Водночас заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.
Якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
Звернутися із заявою до органів соцзахисту необхідно не пізніше, ніж до 31 серпня 2023 року (включно). Отримати кошти можна буде через АТ "Укрпошта" або через установи уповноважених банків з можливістю їх зняття через платіжні термінали.
Крім цього, призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО та отримують щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.
Ті громадяни, майно яких було пошкоджено внаслідок підриву греблі на Каховській ГЕС, також матимуть право на отримання компенсації від держави в межах механізму "Є-Відновлення".