Відповідно до Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів від 05.04.2017 р. №268 зі змінами від 01.06.2023 р. №547 дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів отримали фізичні чи психологічні травми, мають право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії рф не досягла 18 років (повноліття), і (відповідно до п.3 Порядку):

• отримала поранення, контузію, каліцтво
  • зазнала фізичного, сексуального насильства
  • була викрадена або незаконно вивезена за межі України
  • залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань
  • незаконно утримувалася, у тому числі в полоні
  • зазнала психологічного насильства.

Для надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, необхідно подати: заяву, згоду на обробку персональних даних і засвідчені копії наступних документів:

• свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • документа, що посвідчує особу заявника;
  • документа, що підтверджує повноваження представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;
  • довідка про взяття дитини на облік як ВПО (у разі наявності);
  • паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);
  • паспорта громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);
  • витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Також до заяви додаються документи, які підтверджують необхідні обставини (медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз, документи, що підтверджують загибель особи внаслідок війни тощо). Із заявою можуть звернутися: батьки; інші законні представники, близькі родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування, дитина, якій виповнилося 14 років.

Для реєстрації в електронній черзі на отримання статусу необхідно перейти за посиланням https://children.sm.gov.ua/ та надати до органу опіки та піклування документи, які вказані в анкеті реєстрації.