Сьогодні, 8 травня, ми вперше відзначаємо День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Минулого року Верховна Рада України встановила цю єдину дату, тож тепер ми приєдналися до європейської традиції відзначення перемоги над нацизмом та вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій.

Це день, коли ми схиляємо голову перед пам'яттю мільйонів людей, які загинули у цій жахливій війні.

Це день, коли ми згадуємо про тих, хто боровся з нацизмом.

Мільйони наших співвітчизників, українців, воювали на фронтах, в партизанських загонах, зазнали страждань в окупації.

Україна стала одним із основних плацдармів воєнних дій, де відбувалися найзапекліші бої. Втрати українців у Другій світовій - близько 8 мільйонів осіб (із них п’ять мільйонів - цивільних та три мільйони військових).

Сьогодні ми як ніколи знаємо значення слів мир, чисте небо, цілісність, незалежність. Нині ці слова звучать і у памʼятні дні, і на святах як побажання, і просто вітаючись чи прощаючись щодня один з одним.

Українці як ніхто знають ціну війні. Тож сьогодні, вшановуємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу над нацизмом. Схиляємо голови перед усіма героями, що пожертвували своїм життям заради світлого майбутнього у всьому світі…

Пам’ятаємо. Переможемо. Слава Україні!

Анатолій БОЯРЧУК,
Попівський сільський голова,