Робити чи не робити своєму малюку щеплення - це основне питання, що постає перед кожною молодою мамою, тим паче, що останнім часом вони все частіше чують про можливість відмовитись від цієї маніпуляції.

Проте, профілактична вакцинація досі вважається одним із найбільших досягнень медицини, адже вакцинація – це єдиний метод, який дійсно може вплинути на імунітет і захистити від інфекції. Якщо ж батьки відмовляються від щеплень, то інакше, як прояв безвідповідальності, це не можна трактувати.

Як розповіла головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Попівської сільської ради Лариса КОВТУН, надзвичайно важливо зробити щеплення вчасно згідно з національним календарем щеплень.

Щоб вакцинація відбулась успішно, батькам необхідно насамперед відвідати лікаря, який спостерігає дитину, аби впевнитись, що малюк повністю здоровий.

Можливо, педіатр вирішить проконсультувати малюка у невролога, імунолога, або скласти індивідуальний план імунізації.

Для повноти інформації мамі потрібно спостерігати за дитиною кілька днів до щеплення, звернути увагу на її сон, настрій, апетит, стілець, температуру тіла тощо.

Наприклад, якщо протягом цього часу батьки відзначатимуть неспокійний сон, поганий апетит, зміни у випорожненнях свого немовляти, то щеплення слід відкласти на деякий час.

У день запланованої вакцинації не варто вводити нові продукти харчування, а якщо дитина на грудному вигодовуванні, матері потрібно відмовитись від прийому «нових» продуктів.

Потрібно намагатись обмежити контакт з хворими дітьми, аби запобігти захворюванню на респіраторні інфекції.

Свою домашню аптечку необхідно поповнити жарознижуючими засобами.

- Більшість батьків, відмовляючись від щеплень, мотивують свої дії страхом перед ускладненням вакцинації. Але ми забуваємо, що небезпечними можуть бути будь-які медикаменти і, навіть, продукти харчування, але ця небезпека є мінімальною, особливо в порівнянні з небезпекою самого захворювання, - підсумувала Лариса Миколаївна.