Масляна - це одне з найбільш гучних і веселих свят, яке споконвіку відзначають в Україні піснями, хороводами, танцями, катаннями на санях, національними піснями, смакуванням вареників і млинців.
Традиційно гуляння проводяться і у Національному музеї народної архітектури та побуту України, що знаходиться в селі Пирогові на Київщині.

Сьогодні там відбулося свято «Масниця. Колодій», в якому взяв участь зразковий аматорський фольклорний колектив «Писанка» Великосамбірського СБК-філії КЗ "Центр культури і дозвілля" (керівник Ірина Нечипуренко), який представляв Попівську громаду.

Глядачі з усієї України зустрічали виступ великосамбірців щирими оплесками та оваціями. За участь у заході колектив отримав подяку за популяризацію яскравих традицій рідного краю та їх відтворення на святі та подарунки від фірми "Цар Хліб".