Гарантовані державою: заробітна плата, кошти на догляд та утримання дітей, професійна підтримка в рамках соціального супроводу
Прийомна сім’я— це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно прийняла на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У прийомній сім’ї може виховуватися від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вихованці перебувають у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Прийомними батьками можуть стати повнолітні та працездатні особи, які мають бути фізично здоровими, емоційно врівноваженими, мати готовність до виховання дітей, успішно пройшли відповідне навчання та надали повний пакет документів. При влаштуванні дітей враховується вік прийомних батьків таким чином, щоб на час досягнення ними пенсійного віку всі прийомні діти досягли повноліття.
Порядок створення прийомних сімей та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року "Про затвердження Положення про прийомну сім’ю": https://zakon.rada.gov.ua/go/565-2002-%D0%BF
Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які добровільно приймають на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У дитячому будинку сімейного типу може одночасно виховуватися від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з врахуванням біологічних дітей. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
До дитячого будинку сімейного типу першочергово влаштовуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають між собою у родинних стосунках (брати, сестри).
Батьками-вихователями можуть стати повнолітні та працездатні особи, які мають бути фізично здоровими, емоційно врівноваженими, мати готовність до виховання дітей, успішно пройшли відповідне навчання та надали повний пакет документів. При влаштуванні дітей враховується вік прийомних батьків таким чином, щоб на час досягнення ними пенсійного віку всі прийомні діти досягли повноліття.
Порядок створення дитячих будинків сімейного типу та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року “Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу”: https://zakon.rada.gov.ua/go/564-2002-%D0%BF
Якщо Ви зацікавилися питанням створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу - звертайтеся за консультацією до Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Попівської сільської ради Конотопського району Сумської області, e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.