26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. До 35-ї річниці катастрофи жителям області пропонуємо ознайомитися з важливими фактами про Чорнобильську зону

Перше повідомлення стосується того, що Чорнобильська АЕС мала стати найпотужнішою АЕС Європи. Станція була спроєктована на 12 енергоблоків, перший із яких почав працювати у 1977 році. Встигли побудувати та експлуатувати 4 енергоблоки. А з 1986 до 2000 року працювали 1, 2, 3 реактори, після чого станція перейшла у тривалий режим зняття з експлуатації.

Цикл виробництва атомної електроенергії виправдовує та передбачає тривалий та високовартісний процес зняття з експлуатації енергоблоків після завершення термінів їх використання. Радіоактивні матеріали реактора та відпрацьоване паливо потребують складного процесу поводження, яким неможливо знехтувати заради безпеки та екології.