Події Другої світової війни ще живуть у народній пам’яті.

Меморіали Слави, обеліски, пам’ятники, братські могили нагадують нам про ті часи.

Обов’язок кожної свідомої особистості - зберігати пам’ять і передавати її нащадкам, зокрема і через облаштування пам’ятних місць.

На жаль, кількість сільського населення зменшується. Не є винятком і с.Гути Попівської сільської ради, де на сьогодні проживає 191 особа.

З цього села за роки Другої світової війни на фронт було призвано 703 жителя колишньої Гутівської сільської ради. Нагороджені орденами та медалями 251 фронтовик. На жаль не всі вони повернулися до рідних домівок. При звільненні населеного пункту від нацистських загарбників загинуло 305 воїнів, з них гутян – 77 осіб.

Неподалік пам’ятника учасникам Другої світової війни знаходиться пам’ятна дошка Володимиру КИЧІ, який загинув у далекому Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку.

Працівники культури Попівської громади усвідомлюють свій обов’язок берегти пам’ять про минуле і активно долучаються до упорядкування пам’ятних місць у населених пунктах, зокрема сьогодні наведено лад у с.Гути.